Dostosuj do siebie swoje miejsce pracy
Dane są orientacyjne i zależą od indywidualnych cech użytkownika.

Wzrost:

1
Wysokość biurka:

2
Wysokość siedziska:

3
Głębokość siedziska:
X
Ergonomiczny Kalkulator
Metro
ul. Turystyczna 18
16-300 Augustów
Pisz do nas w każdej sprawie!
office@metromeble.pl
Oraz dzwoń, kiedy tylko potrzebujesz!
(+48) 87 644 6444
Dział sprzedaży:
22 398 45 90
Centrala fax: 87 730 45 65

Ergonomia

Termin Ergonomia pochodzi od greckich słów ergon i nomos co oznacza kolejno praca i zasada Dziś Ergonomia to dyscyplina naukowa zajmująca organizacją pracy dostosowaną do możliwości psychofizycznych człowieka.

Ergonomia korzysta z dorobku takich dziedzin naukowych jak socjologia, psychologia, fizjologia, medycyna pracy, higiena, organizacja pracy, antropometria oraz dziedzin technicznych, takich jak materiałoznawstwo czy budowa maszyn. Jej głównym zadaniem jest humanizowanie pracy poprzez układ człowiek – maszyna – warunki otoczenia, aby wykonywana ona była efektywnie i przy możliwie niskim koszcie biologicznym, eliminując zarazem źródła chorób zawodowych.


Dzień pracy w biurze
  • W ciągu całego życia człowiek spędza około 80.000 godzin w biurze – 85% tego czasu w pozycji siedzącej.
  • W ciągu dnia dość często siedzimy do 15 godzin – podczas spożywania posiłków, w samochodzie, w pracy, oglądając telewizję itp.
  • Stała pozycja siedząca osłabia układ mięśniowy, który nie jest w stanie pełnić efektywnie funkcji wsporczej dla ciała. Pojawia się ciągle wzrastający nacisk na dyski kręgowe. Ostatecznie może to doprowadzić do uszkodzenia kręgosłupa i chronicznego bólu w krzyżu.
  • Siedzenie wprowadza zdecydowanie większe naprężenie na dyski kręgowe niż pozycja stojąca bądź podczas spaceru.
  • Nieprawidłowa pozycja podczas siedzenia to druga najgorsza przyczyna powodująca powstawanie uślizgu dysków – zaraz po urazach związanych z dźwiganiem.
  • Schorzenia spowodowane pracą w biurze są obecnie jednym z najczęściej występujących chorób zawodowych. Wady kręgosłupa oraz choroby oczu przodują w tym rankingu.
Menu Title